• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Devam Eden Projeler

Çüngüş, Pötürge Arası Yol Çalışmasında Sona Gelindi

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya’nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

 Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya'nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, uzun bir süreden beri ilçenin gündeminde olan ve ilçeyi kör noktadan kurtaracak Çüngüş-Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yolda iş makinelerinin çalışmaya başladığını belirterek, 25 yıl önce ilçeyi Malatya'ya bağlayan köprünün sular altında kalmasından sonra çıkmaz sokak konumuna gelen ilçenin yapılacak yolla kör nokta olmaktan kurtaracaklarını söyledi. Başkan Arslanca, "O köprü suyun altında kalınca ilçe ekonomik yönden fes oldu. Çüngüş çıkmaz bir sokak konumuna düştü. Çüngüş'ü bu durumdan kurtarmak için alternatifler aradık. Malatya'nın Pütürge Belediyesi ile istişare yaptık. 70 kilometrelik yol için Pütürge Belediye Başkanımız o taraftan başladı. Biz de bu taraftan başladık. İlçeyi Pütürge yoluna bağlıyoruz. Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Yalçıntepe ile Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu yolda çalıştırılmak üzere iş makinesi yardımında bulundu. Yol çalışmasında iş makinesi göndererek kendilerine yardımcı olan Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Yalçıntepe'ye teşekkür ederim" dedi.

Başkan Arslanca, Çüngüş-Pötürge yolunda 10 kilometrelik çalışmanın stabilize ve altyapısının tamamlandığını, 3 kilometre daha Pötürge'ye doğru yol yapacaklarını belirterek, ileride bu yolun asfaltlanmasıyla 250 kilometrelik Malatya yolunun 150 kilometreye ineceğini ve o yol üzerinde olan 80 haneli Köprükaya köyü ile diğer köylerin Çüngüş'e gelmelerinin kolaylaşacağını dile getirdi. - DİYARBAKIR
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
366 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Çüngüş Belediye Başkanı

                     
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret7868
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 3°