• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Devam Eden Projeler

Çüngüş Belediyesi kapı kapı dolaşıp yeni sistemi anlatıyor

Diyarbakır’ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp yeni sistemi halka anlattıklarını belirterek, “Halkımız ‘Evet’ ve ‘Hayır’ diyen gruplara bakıp öyle sandığa gitsinler.

Diyarbakır’ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp yeni sistemi halka anlattıklarını belirterek, “Halkımız ‘Evet’ ve ‘Hayır’ diyen gruplara bakıp öyle sandığa gitsinler. İlçe halkımız muhafazakardır ve sonsuz güveniyorum. Halkın iradesine saygı duyarız” dedi.
AK Partili Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, 16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak kapı kapı dolaştıklarını ve vatandaşlara yeni sistemi anlattıklarını ifade etti. Halkın iradesine her zaman saygı duyduklarını kaydeden Arslanca, bugünkü mevcut anayasada Cumhurbaşkanı’nın sınırsız yetkili olduğunu ve sorumluluğu olmadığını dile getirdi. Yeni sistemle bunun değişeceğini ve Cumhurbaşkanı’nın sorumlu bir Cumhurbaşkanı olacağını aktaran Arslanca, “Yaptığı şeylerden hesap verebilecek bir Cumhurbaşkanı olacak. Olması gereken de zaten bu değil mi? Gerek Çüngüş ilçemizde gerekse Türkiye’de halkımızın eskisi gibi olmadığına inanıyorum. Her şeyi bizden daha iyi görüyor ve bizden daha iyi farkındalar ve ‘Evet’in ülkeye hayırlı olacağı inancında olduklarını düşünüyorum. Halkımız elini vicdanına koyup ‘Hayır’cı grupta kimler var, ‘Evet’çi grupta kimler var onlara bakıp öyle sandığa gitsinler. İlçe halkımız muhafazakardır ve halkımıza sonsuz güveniyorum. Buna istinaden ilçemizde oran olarak yüzde 65-70 arası bir ‘Evet’ oranı çıkacağını düşünüyorum. Türkiye genelinde de yüzde 60’ın altına düşeceğini tahmin etmiyorum. Şimdiden ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
161 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Çüngüş Belediye Başkanı

                     
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret7868
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 3°